Logomuzun Manası

    Logoya ilk bakıldığında gerek isminden gerek kullanılan renklerden gerek çiçeklerin zarifliğinden bir kadın hizmeti olduğunu anlamak mümkün. Diğer yandan çiçek desenlerinin her birinin küçüklü büyüklü olması, küçük – büyük demeden genç kız ve hanım hizmeti olduğu yani kısaca her yaştan hanımlara hitap ettiği anlaşılır. Çiçeklerin renklerinin farklı olması her dilden, her ırktan toplumun her kesimindeki hanımlara hizmet ettiği görülüyor. Hatuniye ismindeki latif ve zarif “H” harfinin çizgilerinin esnek ve yumuşak bir şekilde işlenmesi çok latif bir hanım hizmetiyle muhatap olduğumuz anlamına gelir. Özellikle “H” harfinin kıvrımlarının çiçekleri çok şefkatli şekilde kucağına alırcasına kavraması; şefkat kahramanı olan kadınların şefkatli bir yuva tarafından kucaklandığını göstermektedir.      

    Seçilen renklerde soğuk renklerden uzak olunması hele hele Hatuniye yazısının sütlü kahve tonunda seçilmesi içimizi ısıtan bir hizmetle tanıştığımız anlamına gelmektedir. Yine çiçeklerin sıcak ve hanım ruhuna uygun olan renklerden seçilmesi logoya ayrı bir sıcaklık katmıştır.    

    “H” harfinden sonra  harflerin belli çizgi üzerinde işlenmesi hizmetin  belli prensiplere  sahip olduğu ve  ilkelerine  disiplinli bir şekilde bağlı olduğu anlamına gelmektedir.Hatuniye  kelimesindeki “T” harfinin diğer harfler ile uyumunu sağlamak için ne kadar çaba gösterildiği ortada. Zira bilgisayar diline göre  eğer “t” harfi diğer harflerin formatında yazılırsa ortaya bir “haç” çıktığı görülecektir.Bunu denerseniz görürsünüz. Ama anlaşılan o ki “haç”  sembolünden  kaçmak için “t” ye ayrı bir yazı şekli yüklenerek ve aynı zamanda  diğer harfler ile uyumu da göz önünde bulundurularak  müthiş bir yol izlenmiştir. Bu da bize hizmetin çok müdakkik bir yöneticiye ve talebelere sahip olduğunu göstermektedir.  Bu durum aynı zamanda hizmetin zorluklar karşısında çözüm üretme yeteneğinin olduğunu, amacın  İslam’ın değerlerine  sahip olmak olduğunu göstermektedir. Bu da  hizmete olan güveni artırmaktadır. Sırf “t” harfindeki bu hassas yaklaşım bile Hatuniye hizmetinin  haşmeti için büyük bir delildir.